Kurşunlu Adalet MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hasan Dağlar`ın Konuşması ve Aktardığı Bilgiler

Kurşunlu Adalet MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Hasan Dağlar`ın Konuşması ve Aktardığı Bilgiler

26 Kasım 2020 tarihinde,Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı,Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, TBMM AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili M. Emin Akbaşoğlu, Kurşunlu Kaymakamı İlyas Öztürk, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir Kaymak, akademisyenler, vatandaşlar ve öğrencilerin katıldığı açılış törenindeKurşunlu Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Hasan Dağlar`ınkonuşması ve aktarmış olduğu bilgileraşağıdaki gibidir:

Kurşunlu Adalet MYO, Çankırı Karatekin Üniversitesi Kararı ve Yükseköğretim Kurulu’nun onayı ile 04.07.2019 tarihinde kurulmuştur.

Adalet Meslek Yüksekokulu için Kurşunlu ilçesi TOKİ Konutları yanında Çok Programlı lisenin binası tahsis edilmiştir. Tahsis edilen binanın üniversitemiz Rektörlüğü Yapı İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından tadilatı ve boyama işleri yapılarak, eğitim ve öğretime hazır hale getirilmiştir. Bina bodrum katı ile beraber 5 katlı olup 20 derslik, 1 bilgisayar laboratuvarı, 1 kütüphane, 1 kantin, 1 yemekhane, idari ve öğretim elemanı ofisleri ile beraber yaklaşık 600 öğrencinin eğitim öğretim yapabileceği bir kapasiteye sahiptir.

Meslek Yüksekokulu kadrosunda 1 müdür, 3 akademik personel, 1 yüksekokul sekreteri, 1 temizlik işçisi ve güvenlik görevlileri görevlendirilmiştir.

2020-2021 Eğitim öğretim yılı güz döneminde 52 bayan, 31 erkek olmak üzere 83 öğrenci ile eğitim öğretime başlamıştır, bunlardan 1 tanesi yabancı uyruklu öğrencidir.

Şu anda Hukuk Bölümü / Adalet Programı açık olup önümüzdeki dönemde Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterlik ile Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri bölümleri açılabilecektir.

Mezunlarımız adliyelerin ara eleman ihtiyacını karşılayabilecek, hâkim, savcı, avukat, noter gibi hukukçulara yardımcı olacak, mahkemelerde yazı işleri, icra memurluğu, zabıt katipliği, infaz ve koruma memurluğu gibi işlerde çalışabileceklerdir. Özel ve kamu bankalarında, hukuk bürolarında, noterlerde iş bulabileceklerdir. Ayrıca mezunlarımız dikey geçiş sınavı ile hukuk fakültelerine dikey geçiş yapabileceklerdir.

Kurşunlu Adalet Meslek Yüksekokulu’nun ilçemize kazandırılmasında katkılarından dolayı başta üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı’ya, TBMM Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekilimiz Avukat Sayın Muhammed Emin Akbaşoğlu’na, Kurşunlu Belediye Başkanına ve Kurşunlu Kaymakamına teşekkür ederiz.

Açılış törenine katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.

Yayınlanma Tarihi: 30 Kasım 2020 Pazartesi